Para pak çastesh në Saraj është kapluar nga flakët një veturë e tipit “Citroen” përcjellë Klan M, ku sipas informacioneve të para nuk ka persona të lënduar.

Shkaqet se si erdhi deri te zjarri ende nuk dihen.

Zjarrfikësit janë në teren dhe kanë lokalizuar zjarrin.