Monday, December 4, 2023

Sheikët arab po e blejnë gjigantin italian për 1 miliardë euro


Eufori në Serie A: Sheikët arab blejnë gjigantin italian për 1 miliardë euro.

Lajm i bujshëm, sheikët arab blejnë gjigantin italian.

Sipas raportimeve të fundit, fondi nga Arabia Saudite, që është pronar i ekipit të Premier League, Newcastle United, tanimë ka kthyer vëmendjen kah Serie A.

Fondi arab e bleu Newcastle në tetor të vitit 2021 dhe këtë sezon Magpies janë pranë kualifikimit në Ligën e Kampionëve.

Pas suksesit me Newcastle, fondi arab synon të investojë në Serie A dhe sheikët kanë gati ofertën prej 1 miliardë eurove.

Sipas Corriere dello Sport, fondi arab synon ta blejë Romën për 1 miliardë euro dhe madje ia kanë prezantuar ofertën fondit amerikan Friedkin.

Friedkin pritet ta pranojë ofertën dhe te Roma do të fillojë një epokë e re. Jose Mourinho do të mund të transferojë cilin do lojtarë që do ta kërkojë dhe Roma do të jetë pretendent për Scudetto.