Sunday, June 4, 2023

Barcelona fiton minimalisht ndaj Osasunas


Barcelona vazhdon rrugën drejt titullit, fiton minimalisht ndaj Osasunas.

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore për të bërë një tjetër hap afër titullit të kampionit në La Liga.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të, skuadra e drejtuar nga Xavi fitoi si vendase ndaj Osasunas, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Camp Nou” përfundoi me rezultatin 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores për katalonasit e shënoi Jordi Alba, në minutën e 85-të.

Vlen të theksohet se skuadra mysafire luajti me një futbollist më pak nga minuta e 27-të, pasi direkt me karton të kuq u përjashtua Jorge Herrando.

Barcelona pas kësaj fitore ka 82 pikë dhe prin në tabelë me 14 pikë më shumë se Real Madridi, që ka një ndeshje më pak.

Osasuna renditet e nënta me 44 pikë.