Sunday, December 3, 2023

A ka diskutuar Barcelona me La Ligan për Messin?


Barcelona nuk ka diskutuar ende me La Ligan për Messin.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Lionel Messi është në krye të agjendës për Barcelonën këtë verë, por duket se kufiri i pagave do të duhet të ketë përparësi për momentin.

Barcelona ka deklaruar publikisht se do të dëshironte të kthente Messin, dhe me argjentinasin që nuk ka gjasa të mbetet në PSG, kjo duket pak më e mundshme këtë sezon.

Megjithatë, problemi më i madh është aktualisht fatura e pagave të tyre, e cila tejkalon shumë kufirin e pagave të tyre.

Blaugranët kanë nevojë të plotësojnë një diferencë prej 250 milionë eurosh.