Moti sot me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare, në orët e pasdites kryesisht në pjesët juglindore të vendit do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 22 gradë.Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e matur nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë.