Monday, May 29, 2023

Moti sot paradite me diell, pasdite me reshje shiu

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Pasdite me vranësira të ndryshueshme, në më shumë vende me reshje të shiut, bubullimave dhe erës së përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 25 gradë.Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare, pasdite me vranësira të ndryshueshme. Në disa pjesë të luginës priten reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullimave dhe erës së përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.