Nuk bën pjesë në planet e Tuchel: Thomas Muller transferohet në Serie A.

E bujshme nga Italia, Thomas Muller transferohet në Serie A.

Njëri nga lojtarët më të rëndësishëm në dhjetë vitet e fundit te Bayerni, Thomas Muller, është duke konsideruar largimin nga klubi.

Muller nuk bën pjesë në planet e Thomas Tuchel dhe 33-vjeçari është i gatshëm për sfida të reja.

Calcio Mercato, ka lëshuar një lajm të bujshëm duke shkruar se Muller karrierën do ta vazhdojë në Serie A.

Sipas Calcio Mercato, interesim për Muller kanë shfaqur gjigantët italian Inter dhe Juventus.

Sulmuesi gjerman preferon të transferohet te skuadra e cila do të luaj në Champions League sezonin e ardhshëm.