Moska është sulmuar me dronë por nuk ka viktima. Në orët e para të mëngjesit, kryeqyteti rus u shënjestruar nga një sulm me 8 dronë që pretendon se ishin nga Ukraina.

Kryebashkiaku i Moskës, Sergei Sobyanin thotë se 5 dronë u rrëzuan. Ai shton se dy ndërtesa u goditën, një në rrugën Profsoyuznaya në jugperëndim të Moskës dhe një 24-katëshe në rrugën Atlasova në jug të kryeqytetit, por askush nuk është lënduar.

Guvernatori i rajonit të Moskës, Andrei Vorobyov tha se ukrainasit duan t’i terrorizojnë ndërsa i bëri qytetarëve që të ruajnë qetësinë.