Monday, December 4, 2023

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite me diell dhe vranësira mesatare, pasdite posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 22 deri në 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, pasdite në disa pjesë të luginës do të jetë me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.