Monday, December 11, 2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës juglindore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 11 deri 16, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 23 deri 29 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti gjatë orëve të pasdites pritet të jetë i ndryshueshëm me reshje lokale të shiut.