Ajo ka bërë që të gjithë të kthejnë kokën nga ajo me paraqitjet e saj atraktive nga seanca stërvitore në palestër në Sydney.

Dhe Rita Ora me krenari tregoi këmbët e saj të tonifikuar e veshur me një palë geta ngjyrë shalqiri përpara se të shkonte në një klasë të ushtrimeve “Pilates” të hënën.

Këngëtarja 32-vjeçare nuk e fshiu dot buzëqeshjen nga fytyra teksa po shkonte drejt veturës me një filxhan kafe në dorë, shkruan DailyMail.

Ajo u ngroh me një bluzë të thurur me grupe ngjyrë krem dhe të zezë dhe një pallto të zezë.

Këngëtarja shqiptaro-britanike kishte veshur gjithashtu një palë atlete ‘ASICS’ të verdha të ndezura dhe një kapele bejsbolli të verdhë të ndezur, ndërsa flokët e saj ngjyrë ishin stiluar me gërsheta përpara stërvitjes.

Image

Rita pozoi me paturpësi dhe shfaqi të pasmet drejt kamerës përpara se të hipte në veturë.

 

Interpretuesja e hitit “I Will Never Let You Down” ka shijuar ushtrimet dhe ndjekjen e shpeshtë të klasave të “Pilates” gjatë qëndrimit në Sydney për sezonin e ri “The Voice Australia”.

Ushtrimet janë pjesë e një praktike të njohur si ‘reformator Pilates’, e cila është e njohur për yjet e Hollywoodit, duke përfshirë emrat e njohur: Margot Robbie dhe Meghan Markle.

Pajisja ka pesha të ndryshme, rripa dhe pjesë lëvizëse, duke i lejuar përdoruesit të shtojnë rezistencën ndaj ushtrimeve të kondicionimit të trupit.

Ylli, e cila është e martuar me regjisorin Taika Waititi, 47 vjeçe, deklaroi së fundmi se ka qenë në një ‘udhëtim’ fitnesi gjatë vitit të fundit.

Rita, e cila gjithashtu themeloi markën “Prospero Tequila” në vitin 2020, ndodhet në Australi për shfaqjen televizive “The Voice Australia”, ku për tretin vit radhazi është zgjedhur të jetë mentore