Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në orët e pasdites me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 22 deri në 28 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, ndërsa në orët e pasdites me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimalë do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.