Monday, December 4, 2023

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në më shumë vende do të jetë jo-stabil dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 25 deri në 33 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshëm dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 29 gradë Celsiusë. /Alsat.mk