Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Pasdite priten reshje të shkurtra të shiut.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 34 gradë.