Monday, December 4, 2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesët perëndimore dhe veriperëndimore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri 23, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 34 deri 41 gradë celsius.

Deri në javën e ardhshme moti do të jetë me diell dhe me temperatura të larta./Telegrafi/