Friday, December 8, 2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare, nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 33 deri në 40 gradë. Indeksi UV do të jetë 9

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 38 gradë Celsiusë.