Monday, December 4, 2023

Parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha dielli. Do të ketë dhe reshje shiu dhe bubullima. Përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 28 deri në 35 gradë. UV=8Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsiusë. /Alsat.mk