Tuesday, September 26, 2023

Inter po e transferon yllin e Premier League për 20 milionë euro

Inter pa frena në merkato, zikaltërit transferojnë yllin e Premier League për 20 milionë euro.

Neroaxurët kanë gati goditjen e gjashtë në merkato.

Pas përforcimeve si Marcus Thuram, Yann Bisseck, Davide Frattesi, Juan Cuadrado dhe Lazar Samardzic, Inter nuk do të ndalet me kaq.

Në organikën e Simone Inzaghit tashmë pritet të vijë edhe një tjetër super përforcim.

Neroaxurët janë në kërkim të një qendërmbrojtësi, pas largimit të Milan Skriniar dhe sipas raportimeve të fundit zikaltërit e kanë gjetur zëvendësuesin në Premier League.

Sipas Calcio Mercato, Inter synon transferimin e qendërmbrojtësit japonez, Takehiro Tomiayu.

Tomiyasu u transferua nga Bologna te Arsenali verën e shkuar për 18 milionë euro, por nuk arriti të bind Artetan me paraqitjet e tij dhe Topçinjtë janë të hapur për shitjen e 24-vjeçarit këtë verë.

Calcio Mercato, shkruan se Inter do të ofrojë 20 milionë euro për kartonin e japonezit, shifër të cilën Arsenali pritet ta pranojë.