Saturday, September 30, 2023

Kështu u tall Lazio me Romën pas transferimit të Ibanez në Arabinë Saudite

Lazio tallet me Romën pas transferimit të Ibanez në Arabinë Saudite.

Lazio është tallur me Roger Ibanez dhe Romën pas njoftimit zyrtar për shitjen e mbrojtësit te skuadra saudite, Al-Ahli, të enjten në mbrëmje.

Roma dërgoi një mesazh të shkurtër që konfirmonte largimin e Ibanez të enjten, të cilit Lazio iu përgjigj me një emoji duke qarë, gjë që kënaqi shumë mijëra mbështetës në rrjetet sociale.

Gjatë qëndrimit të tij trevjeçar e gjysmë në Stadio Olimpico, Ibanez ka pasur një kohë të vështirë në ndeshjet kundër Lazios, veçanërisht në Serie A.

Në janar të vitit 2021, ai bëri dy gabime të kushtueshme, të cilat çuan në golat nga Ciro Immobile dhe Luis Alberto gjatë një fitoreje 3-0 për Lazio.

Sezonin e kaluar, një gabim individual i kushtoi Romës të tre pikët pasi goditja e Felipe Anderson vulosi një fitore 1-0 për Biancocelesti.

Më pas, në mars, Lazio përfundoi një fitore tjetër ndaj rivalëve të tyre të qytetit, me Ibanez që u përjashtua nga loja duke marrë kartonin e dytë të verdhë pas vetëm 32 minutash.