Tuesday, September 26, 2023

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore e vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 18, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 23 deri 32 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe me rritje të temperaturave ditore.