Saturday, September 30, 2023

Barcelona shpreson t’i regjistrojë dhjetë lojtarë para ndeshjes me Getafen

Barcelona më në fund ka regjistruar kontratën e Ronald Araujo, një vit pasi uruguaiani e rinovoi marrëveshjen.

24-vjeçari kishte rënë dakord për një marrëveshje të re deri në vitin 2026 verën e kaluar, por po luante në kontratën e tij me Barca Atletic ndërsa klubi nuk mund ta vendoste atë në kufirin e pagave.

Araujo është i pari nga ata që Barcelona shpreson të jenë shumë. Inaki Pena, Sergi Roberto, Alejandro Balde dhe Marcos Alonso të gjithë kanë rinovuar marrëveshjet e tyre, siç thekson Sport – por asnjëri nuk ka të drejtë të luajë.

Nënshkrimet e reja si Oriol Romeu, Ilkay Gundogan dhe Inigo Martinez janë gjithashtu në pritje të regjistrimit, ndërsa të huazuarit e rikthyer Sergino Dest, Clement Lenglet dhe Ez Abde janë gjithashtu të paregjistruar.

Pas shitjes së Kessie, rishitjes së aseteve dhe marrëveshjes së mundshme për Ousmane Dembele me Paris Saint-Germain, Barcelona shpreson të jetë në gjendje të regjistrojë të gjithë dhjetë lojtarët e mbetur.

Barcelona ka pohuar se do të ketë të gjithë skuadrën e saj në dispozicion për ndehsjen kundër Getafes.