Wednesday, September 27, 2023

Grubi: Figura e Hasan Prishtinës nga sot do të jetë edhe në pullën e re postare

Zēvendēskryeministri i parē, Artan Grubi nēpērmes njē postimi nē rrjetet sociale ka njoftuar se sē bashku me kreun e Bashkimit Demokratik pēr Integrim, Ali Ahmeti dhe në bashkëpunim me Institutin për Trashëgimi Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve dhe Fondacionin “Hasan Prishtina” shënuam sot 111 vjetorin e çlirimit të Shkupit.

“Përkujtuam figurën e Isa Boletinin dhe Hasan Prishtinës duke vendosur lule pranë shtatoreve të tyre në Shkup. Figura e Hasan Prishtinës nga sot do të jetë edhe në pullën e re postare në nder të 150 vjetorit të lindjes së tij dhe poashtu nderuam figurën e Isa Boletinit”, ka thēnē Grubi.
https://www.facebook.com/100044385821029/posts/pfbid02RBEtTuYRczMassD57PL54yru47nkLNQ9Uk8t9dnTgQTX6jTf74WoGrF6GbmnG66tl/?mibextid=5eVWNK