Tuesday, September 26, 2023

Liverpooli arrin marrëveshje për transferimin e super lojtarit

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Moises Caicedo do t’i bashkohet Liverpoolit sot, pas ofertës së pranuar nga Brightoni në mëngjes.

Liverpooli bëri një ofertë prej 127 milionë eurosh gjatë natës, ofertë kjo e cila është pranuar menjëherë nga Brightoni.

Brightoni dëshiron që ta mbyll sa më shpejtë marrëveshjen, pasi që dëshironte ta shiste Caicedon te skuadra me ofertën më të lartë.

Akordi personal gjithashtu është afër për tu arritur, dhe marrëveshje për transferimin e Caicedos pritet të mbyllet gjatë ditës së sotme.