Saturday, September 30, 2023

Mot i vranët me periudha dielli, me shi dhe bubullima

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me periudha dielli dhe jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 26 deri në 34 gradë. UV=8.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior. Në disa pjesë të luginës do të ketë kushte për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima. Temperatura minimale do të bie deri në 18 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë në 32 gradë.

Në ditët në vijim moti do të jetë kryesisht stabil dhe i ngrohtë me erë mesatare përkohësisht të përforcuar nga drejtimi verior.