Tuesday, September 26, 2023

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do jetë me diell dhe shumë ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare dhe me erë të dobët kryesisht nga veriu. Pasdite do të ketë reshje të shkurtra shiu dhe bubullima në pjesët jugore. Temperatura maksimale do të lëvizë nga 31 deri në 38 gradë.

Në Shkup koha do jetë me diell dhe shumë ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë mesatare veriore. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 36 gradë.