Chelsea i është bashkuar listës së klubeve më të mira evropiane duke mbajtur në sy Dani Olmon, sipas Mundo Deportivo.

Barcelona besohet se do të udhëheqë garën me Real Madridin, Atletico Madridin, Manchester Cityn dhe Arsenalin gjithashtu.

Sulmuesi 25-vjeçar pritet të largohet nga RB Leipzig në fund të sezonit 2023/24, pavarësisht se nënshkroi një kontratë të re pesëvjeçare verën e kaluar.

Skuadra e Bundesligës do të dëgjojë vetëm oferta duke filluar nga 60 milionë euro, që është diçka që Blutë mund ta përballojnë pasi kërkojnë të rindërtojnë ekipin nën drejtimin e trajnerit të ri Mauricio Pochettino.

Chelsea e di se mund të ketë konkurrencë të fortë nga këto skuadra, por tashmë kanë një plan se si ta bindin Olmon që të kalojë në Stamford Bridge.

Spanjolli mund të përfitojë pagë më të lartë se sa mund të ofrojnë dy gjigantët e La Ligës, ndërsa te Man City do të kishte konkurrencë të fortë.