Po shkëlqen këtë sezon, Milan transferon yllin e Manchester City.

Milan duket se ka nisur të mendojë menjëherë për merkaton e verës, me Furlanin dhe Moncadan që po bëjnë gati listën e transferimeve.

Emri i fundit që ka përfunduar në listën e përforcimeve është mbrojtësi brazilian, Yan Couto.

Couto po shkëlqen këtë sezon te Girona duke realizuar 1 gol dhe 3 asistime në 13 ndeshje të luajtura.

Mbrojtësi brazilian është nën pronësi të Manchester Cityt dhe Milan synon huazimin e tij me opsion blerjeje.

Te City janë të hapur për këtë operacion, pasiqë Couto do të zhvillohej edhe më tepër si futbollist.