Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj është takuar në Shkup me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin.

Begaj e përgëzoi Xhaferin për udhëheqjen e zgjedhjeve në parametrat më demokratikë, duke nxjerrë në kohë rezultatet dhe pa kontestime, njofton Klankosova.tv.

Tutje, presidenti shqiptar përmes një postimi në Facebook thotë për kryeministrin shqiptar, se vizioni i tij, dhe përkushtimi i tij tregon sërish se shqiptarët janë një faktor vendimtar në formimin e shtetit në Maqedoninë e Veriut.

https://www.facebook.com/share/p/gMiYLtf5x484fkM3/?mibextid=qtnXGe