Home SHQIPËRI A do të bëhet Majlinda Bregu presidente e Shqipërisë?

A do të bëhet Majlinda Bregu presidente e Shqipërisë?

Mazhoranca qeverisëse e Edi Ramës pavarësisht votave të mjaftueshme në parlament do i ofrojë opozitës së sakatuar postin e presidentit, shkruan periskopi.com

Opozita e Sali Berishës nuk do të thirret në bisedime ndërsa pjesës tjetër të saj nën drejtimin e Enkelejd Alibeajt do ti kërkohen disa kandidatura ku një ndërmjet tyre duhet të jetë patjetër zonja Bregu.

Majlinda Bregu është e vetmja politikane e djathtë shqiptare me njohje dhe lidhje të hershme në Bruksel e Washington e cila vazhdon karrierën e saj tashmë si diplomate në institucionet rajonale ty Bashkimit Evropian.