Home KOSOVË Abdixhiku takon kryeministrin Rama

Abdixhiku takon kryeministrin Rama

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, po qëndron në vizitë zyrtare në Tiranë. Ai bashkë me nënkryetarë të partisë dhe kryetarin e grupit parlamentar ka filluar takimin me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Gjatë ditës do të takohet me presidentin Ilir Meta, kryetarin e Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla dhe me ushtruesin e detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike, Enkeled Alibeaj.