Home Maqedoni Ahmeti uron besimtarët e krishterë për Pashkët

Ahmeti uron besimtarët e krishterë për Pashkët

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar besimtarët e krishterë për festën e Pashkëve.

Më poshtë lexoni statusin e plotë:

 

Të dashur besimtarë të krishterë,

Në këtë ditë feste ju uroj nga zemra shëndet, mbarësi dhe begati në familjet tuaja.

Festa e Pashkëve është një moment reflektimi ndaj përgjegjësisë njerëzore të triumfit të vlerave më të larta të zemërgjerësisë, tolerancës, respektit dhe dashurisë mes njëri – tjetrit.

Qofshi të bekuar me mirësi pafund! Gëzuar!