Saturday, January 28, 2023

admin

Zbulohet gënjeshtra e Mickoskit! Në vitin 2001 ai ishte në Itali

Edhe pse dit më parë, i pari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski e tha publikisht në media se gjatë periudhës së luftës, pra në vitin...

Grubi: Po hesht, po duroj, po veproj sipas porosisë së Ali Ahmetit!

Së fundmi, kreu i  Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i ka dhënë një një porosi shumë të rëndësishme zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi...

I riu nga Kosova: Ahmeti është sikur Adem Jashari, u linҫua nga armiqtë për shkak të veprave heroike!

Jeton dhe vepron në Prishtinë, është pak ndoshta edhe fare i njohur në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Por, Edmond Spahiu ka vendosur që...

Daut Dauti: Kursi për Evropë, determinues për zgjedhjet e ardhshme

“Si po afrohet pranvera e vendimeve të mëdha, gjithnjë e më shumë po bëhet ndasia në grupin pro-BE dhe tjetrin. Dikush do të thotë...

Mickovski selam Ali Ahmetit me kallash (FOTO /VIDEO)

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickovski i është përgjigjur lideri të BID-së në lidhje me pjesëmarrjen e tij në luftë në vitin 2001. “Aliu mund t’i...

Nuredini: Pas 30 vitesh kemi siguruar investime të qëndrueshme për një jetë më cilësore për të gjithë qytetarët e vendit

Edhe sot, kryetari i BDI Ali Ahmeti i shoqëruar nga bashkëpunëtor në Tetovë ka vazhduar takimet me me përfaqësues të biznesit, shoqërisë civile, arsimit...

Halili: Sot misioni ynë përveç tjerash, është që të ndërtojmë edhe shkencën inovative, sipërmarrësin dhe ekonominë

Edhe sot, kryetari i BDI Ali Ahmeti i shoqëruar nga bashkëpunëtor në Tetovë ka vazhduar takimet me me përfaqësues të biznesit, shoqërisë civile, arsimit...

Ali Ahmeti: Me anëtarësimin në BE do të shumëfishohen investimet e huaja

Edhe sot, kryetari i BDI Ali Ahmeti i shoqëruar nga bashkëpunëtor në Tetovë ka vazhduar takimet me me përfaqësues të biznesit, shoqërisë civile, arsimit...

Grubi në Tetovë: Sistemuam administratorët, bëmë regjistrimin dhe shumëçka tjetër, mendojmë edhe për gjeneratat e ardhshme

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë Artan Grubi në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – Ali...

Ali Ahmeti: Një parti shqiptare ua mban “ison” partive anti BE!

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – Ali Ahmeti në fjalën e tij në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” me përfaqësues të...

Ali Ahmeti: Ndryshimet kushtetuese domosdo duhet të bëhen

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) – Ali Ahmeti në fjalën e tij në suaza të takimeve “Bashkë për Europë” me përfaqësues të...

Grubi: Mbi plagët e së kaluarës të ndërtojmë të ardhmen e sigurtë dhe përparimtare

 Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot mori pjesë e shënimit të 27...

Vazhdon në Bruksel skriningu për Kapitullin e 6-të

Delegacioni i Maqedonisë së Veriut sot në Brulsel vazhdoi me skrinngun bilateral për kapitullin e 6-të – E drejta për shoqëri tregtare, që është...

Spasovski: Incidenti në Ohër është pjesë e luftës hibride

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, ka deklaruar se ngjarjejesë e fundit mes Shkupit dhe Sofjes, ku është rrahur Hristijan Pendikov, sekretar i...

- A word from our sponsors -

spot_img

Follow us