admin

Editor in chief

Latest Articles

Bislimi thotë se liberalizimi i vizave është një çështje që po trajtohet me përparësi

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Kosovës, Besnik Bislimi, në “Konferencën Rajonale të Misioneve Norvegjeze në Evropën Juglindore”, ka...

Punët ishin lënë në gjysmë nga komunat, ministri Krasniqi fillon inspektimin

Vetëm 10.2 për qind të projekteve që ka financuar Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal për komunat, janë zbatuar deri tani. E kjo shifër...

Zjarr në një magazinë në Sarandë/ Lëndohet roja, niset drejt Tiranës

Sot, rreth orës 22:15, në vendin e quajtur “Ish-ushqimorja”, Sarandë, në një magazinë elektroshtëpiakesh, ka rënë zjarr në kabinën e vendrojës, ku...

Muja: Përbërja e SBAShK-ut reflekton impulse politike të PAN-it

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje(LVV), Armend Muja në lidhje me grevat e përgjithshme dhe deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti se sindikalistët janë...

PS ndryshime në 3 qarqe/ Zhvendoset Spiropali, rikthehet Majko, Ahmetaj mbetët pa asnjë post

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste është bërë me dije se janë bërë tre ndryshime të rëndësishme në drejtimin politik të...

Bytyqi: 700 mijë persona janë larguar nga Maqedonia, mbi 90 përqind e të papunëve janë të paaftë për tregun e punës

Për tetë vite nga Maqedonia janë larguar 700 mijë persona duke krijuar kështu boshllëk në tregun e punës. Zv. kryeministri për çështje ekonomike Fatmir Bytyqi...

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...

Betohet ambasadorja e re amerikane për Maqedoninë e Veriut

Në një ceremoni në Departamentin e Shtetit të SHBA-së, Angela Aggeler u betua si ambasadorja e re e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së...