admin

Editor in chief

Latest Articles

Mashtrohen tre persona në Mitrovicë, ua marrin 10 mijë euro për punësim dhe banesa

Tre qytetarë kanë rënë pre e një mashtrimi në Mitrovicë. Ata thuhet që gjatë periudhës kohore prill-maj të 2021-tës ishin mashtruar nga tre persona e...

Seancë e jashtëzakonshme për energjinë, opozita mbledh nënshkrimet

Partitë parlamentare opozitare, Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, kanë mbledhur 40 nënshkrime për mbajtjen e...

Seanca në katër komisionet kuvendare të Maqedonisë

Në Kuvendin e Maqedonisë sot duhet të mbahen seancat e komisioneve për politikë të jashtme, për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, për financa...

Arrestohet burri që i preu kokën gruas së tij 17-vjeçare në Iran

Një burrë në qytetin Ahvaz të Iranit i ka prerë kokën gruas së tij 17-vjeçare të shtunën para njerëzve në sheshin Kasaei. Ngjarja e...

Të gjitha çmimet e fituara mbrëmë në Brit Awards, Dua Lipa zgjidhet artistja më i mirë e zhanrit Pop/R&B

Ka përfunduar ndarja e çmimeve Brit Awards 2022 ku të pranishëm ishin emra të mëdhenj të muzikës. Plot 12 çmime u dhanë për këngët, artistët...

Petkov bisedë telefonike me Kovaçevskin: Ne kemi një qëllim të përbashkët – fqinjësi të mirë dhe marrëdhënie të mira

Kryeministri i Bullgarisë Kiril Petkov në një deklaratë për gazetarët bullgarë të cilët raportuan për vizitën e tij në Beograd, tha se ka pasur...

U takuan kryeministrat e Bullgarisë dhe Serbisë – Çfarë thanë për Maqedoninë?

Kryeministrat e Serbisë dhe Bullgarisë, Ana Brnabiq dhe Kiril Petkov, pas takimit të djeshëm theksuan se Sofja dhe Beogradi, ndër të tjera, janë të...

Pfizeri parashikon 54 miliardë dollarë të hyra nga shitja e vaksinës anti-COVID dhe pilulës

Pfizer parashikon të hyra rekorde prej 102 miliardë dollarë këtë vit, kryesisht falë shitjes së vaksinës së saj anti-COVID dhe pilulës për ta trajtuar...