User1

Editor in chief

Latest Articles

(FOTO) Taravari vetshpallet kryetar i ASH-së

Pas kongresit zgjedhor dhe konfirmimit të Ziadin Selës për kryetar, ndasitë në ASH dolën në shesh, në veçanti tek Arben Taravari i cili kishte...

Komploti pas shpine i Taravarit ndaj Selës, sikur i Selës ndaj Thaçit

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka kumtuar edhe zyrtarisht se ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kreut të Aleancës për...

Vëllazërimi Taravari-Mickoski-Apasiev, kurban Sela

Arben Taravari ishte ndër zyrtarët e vetëm që insistonte të bënte koalicion me VMRO-DPMNE-në dhe nga të vetmit që asnjëherë nuk e prishi jaraninë...

Dorëheqja e Selës ia hap rrugën Taravarit të bëj koalicion me VMRO-në

Arben Taravari ishte ndër zyrtarët e vetëm që insistonte të bënte koalicion me VMRO-DPMNE-në dhe nga të vetmit që asnjëherë nuk e prishi jaraninë...

Bilall Kasami për 9 muaj në komunë të Tetovës “bleu” Mercedes 70 mijë Euro! (DOKUMENT)

Nëse kaloni afër komunës së Tetovës, do të shikoni një “Mercedes S Clase 350”  i vitit 2016-2018. Me atë veturë ecën Bilall Kasami kryetar...

Bilall Kasami i paaftë, nuk do të mund të zgjidh dot problemin me qentë endacak

Problemi me qentë endacak në Komunën e Tetovës nuk do të zgjidhet plotësisht këtë vit. Marrëveshja e Komunës së Tetovës me “Amos Pet”, shoqatën...

Bilalli nuk i merr mbeturinat, banorët e Reçicës i bartin vetë me traktor (Foto)

Nëse nuk e bën Komuna dhe institucionet përkatëse , atëherë njerëzit nuk do presin më gjatë që t’i “mbysin” mbeturinat dhe do jenë të...

Danella, zonja zemërgurë e Shkupit që s’ka pike mëshire!

Mos e vet, se t’kallzon vet’! Kjo thënie popullore nga Kosova kushedi sa herë është dëshmuar në jetë. Shembulli më i ri është ky në...