Home Sport Barcelona ka një ofertë zyrtare për Sergino Dest, ende nuk ka vendosur...

Barcelona ka një ofertë zyrtare për Sergino Dest, ende nuk ka vendosur për shitjen e tij


Sergino Dest pritet të jetë ndër lojtarët e parë që do të largohet nga Barcelona gjatë afatit kalimtar të verës.

Mbrojtësi amerikan ka humbur vendin e titullarit pasi trajneri Xavi Hernandez për atë pozitë preferon lojtarët si Dani Alves dhe Sergi Roberto.

Gjithsesi largimi i tij në verë nga Barcelona duket mëse i sigurt, pasi për lojtarin interesim kanë shprehur disa skuadra.

Chelsea, Bayern Munich, Borussia Dortmund, Arsenal e Roma janë disa nga skuadrat e interesuara për lojtarin, por vetëm një ka bërë ofertë zyrtare.

BARCELONA, SPAIN – DECEMBER 04: Sergino Dest of FC Barcelona looks on during the La Liga Santander match between FC Barcelona and Real Betis at Camp Nou on December 04, 2021 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Është skuadra franceze Monaco që ka bërë një ofertë zyrtare prej 20 milionë eurove dhe po pret përgjigjen e Barcelonës.

Mundo Deportivo ka raportuar se katalunasit janë gati ta shesin amerikanin, por po presin ndonjë ofertë më të lartë deri në verë.

Gjithsesi largimi i mbrojtësit anësorë nga Camp Nou duket mëse i sigurt dhe mbetet të shihet vetëm skuadra e ardhshme e tij. /Telegrafi/