Home Sport Caktohen gjyqtarët e xhiros së 26-të në Superligë, Dardan Çaka në derbin...

Caktohen gjyqtarët e xhiros së 26-të në Superligë, Dardan Çaka në derbin Drita – Prishtina


Në fundjavë zhvillohet xhiro e 26-të e Superligës së Kosovës në futboll, ku nuk mungojnë ndeshjet interesante. 

Janë deleguar gjyqtarët që do t’i drejtojnë ndeshjet e kësaj jave.

Përballje e rëndësishme zhvillohet të shtunën në mes të Malishevës dhe Gjilanit.

Në këtë ndeshje, drejtësinë do ta ndajë Gramos Shala i asistuar nga Edmond Zeqiri dhe Gzim Mehmeti.

Ndërsa derBin e javës që zhvillohet të dielën ndërmjet Dritës dhe Prishtinës do ta drejtojë Dardan Çaka, me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj.

Delegimet e plota të gjyqtarëve.