Monday, December 11, 2023

BOTA

Po rritet frika nga shpërthimi i vullkanit në Islandë, tymi po del nga toka (VIDEO)

Shqetësimet për një shpërthim të mundshëm vullkanik në Islandë u shtuan në orët e para të mëngjesit kur një tërmet me magnitudë 4.8 ballësh të shkallës së Rihterit u...

Franca lëshon urdhër arrest për Bashar al-Assadin e Sirisë

Franca ka lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar për presidentin sirian Bashar al-Assad, i akuzuar...

Mbi 100 ushtarë izraelitë kanë hyrë në hapësirat e një spitali në Gaza, Bideni flet me Netanyahun

Gjashtë tanke dhe mbi 100 ushtarë izraelit raportohet të kenë hyrë në hapësirat e...

Ushtria izraelite ndërhyn në spitalin Al-Shifa në Rripin e Gazës

Ushtria izraelite hyri në spitalin më të madh të Gazës herët të mërkurën, duke...

Rusia synon t’i çojë në luftë nga 500 banorë në javë prej një rajoni siberian

Një zyrtar rus i Mbrojtjes ka kërkuar që Jakutia, një rajon me shumicë etnike...