Home Botë
Botë

25-vjeçari i fiksuar me operacionet plastike synon të kthehet në një “alien”

Ish-ushtari rus Kirill Tereshin, i njohur gjithashtu si “Bazooka” dhe “Popai i rreme”, ka arritur ëndrrën e tij për të riformuar fytyrën në mënyrë...

E dhimbshme: Babai rrëfen momentin kur e kuptoi se vajza e tij ishte mes viktimave në Teksas

Angel Garza, babai i Amerie Jo Garza e cila u vra në të shtënat në shkollë të së martës në Uvalde të Teksasit tha...

Vajza e presidentit amerikan pozitive në koronavirus

Eshli Bajden, vajza e presidentit amerikan, Xhozef Bajden, është pozitive në Kovid-19, kumtoi sot Shtëpia e Bardhë. Eshli Bajden, (40) duhej të udhëtonte për në...

Lajme nga bota

BE përgatit sanksione të reja ndaj naftës dhe bankave ruse. Bashkimi Europian do të vendosë sanksione të reja ndaj Rusisë lidhur me sulmin kundër Ukrainës....

Italia, paketë ndihme për krizën/ 14 mld euro, për të mbështetur familjet me të ardhura të ulëta

Rritja e çmimeve të energjisë elektrike, karburantëve dhe produkteve te tjera baze si pasojë e luftës në Ukrainë detyroi qeverinë italiane te miratoje një...

Çfarë po ndodh në botë

Rusia planifikon të aneksojë Donetskun dhe Luhanskun e Ukrainës me zgjedhje "të rreme", paralajmëron SHBA-ja SHBA paralajmëroi se Rusia planifikon të "aneksojë" zyrtarisht rajonet Donetsk...

Pak para vdekjes djaloshi sheh Profetin Muhammed, mahnitet nga pamja e bukur (VIDEO)

Një djalosh i ri nga Turqia pak momente para se të ndërronte jetë ka parë bukurine e Profetit Muhammed e cila i është shfaqur. Djaloshi...

Gjermania dënon Rusinë për sulmet raketore në Kiev

Gjermania ka kritikuar Rusinë për kryerjen e një sulmi ajror në Kiev gjatë një vizite të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres, duke...