Saturday, June 3, 2023

MAQEDONI

Grubi: Hashim Thaçi me shokë janë themeli i lirisë dhe shtetësisë së Kosovës

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi kanë qëndruar sot për vizitë në familjen e ish-presidentit Hashim Thaçi. Grubi në faqen e...

Merko: Korridori 8 sot është realitet, mega projekti më i rëndësishëm ekonomik dhe infrastrukturor në vend

Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko në një intervistë ekskluzive për portalin informativ...

Kovaçevski: Me korridoret panevropiane 8 dhe 10-d po ndërlidhemi me Evropën dhe rajonin, e zhvillojmë ekonominë

“Ndryshimet dhe shtesat në pesë ligjet që u votuan në Kuvend synonin të mundësonin...

Mbërriti kolona ushtarake me automjete të reja të lehta të blinduara JLTV për Armatën

Ministria e Mbrojtjes informoi se ka mbërritur një kolonë ushtarake me automjete të reja...

Xhaferi do të marrë pjesë në Takimin e spikerëve të parlamenteve të vendeve anëtare të NATO-s në Vilnus

– Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, do të...