Saturday, January 28, 2023

RAJONI

Jusuf Buxhovi pas pranimit në AMH, në mision kundër gënjeshtrave të historiografisë serbe/video

Jusuf Buxhovi sot ka qenë mysafir në emisionin e mëngjesit në RTK, ku ka folur për rëndësinë e pranimit të tij në Asociacionin Amerikan të Historianëve që u bë...

Tri aksidente në Veternik këtë mëngjes, tetë automjete të përfshira

Mëngjesin e së enjten disa aksidente kanë ndodhur në Veternik në Prishtinë. Policia ka thënë...

​Emmerson: Në rastin “Limaj” dhe “Haradinaj” u konstatua që UÇK nuk ka pasur politikë për të sulmuar popullatën civile

Në konferencën përgatitore në çështjen ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë,...

Në Davos Lajçaku takoi ndaras Kurtin e Vuçiqin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialog, Mirosllav Lajçak, takoi ndaras kryeministrin...

Gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së pritet të fillojë në mars

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka thënë se është e gatshme që gjykimi ndaj...