Home SHQIPËRI
SHQIPËRI

Shqipëria e pëson në minutën e 97, Liga e Kombeve për t’u harruar

Shqipëria e mbylli pa fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve! Kuqezinjtë barazuan 1 me 1 me Islandën në “Air Albania” duke...

Dështimi në Ligën e Kombeve/ Tifozët kuqezi kontestojnë trajnerin dhe lojtarët

Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme ky edicion i Ligës së Kombeve për Shqipërinë! Barazimi i pësuar nga Islanda në minutën...

Zjarr në një magazinë në Sarandë/ Lëndohet roja, niset drejt Tiranës

Sot, rreth orës 22:15, në vendin e quajtur “Ish-ushqimorja”, Sarandë, në një magazinë elektroshtëpiakesh, ka rënë zjarr në kabinën e vendrojës, ku...

PS ndryshime në 3 qarqe/ Zhvendoset Spiropali, rikthehet Majko, Ahmetaj mbetët pa asnjë post

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste është bërë me dije se janë bërë tre ndryshime të rëndësishme në drejtimin politik të...

Të bësh lekë me të burgosurit/ 18 persona nën akuzë për falsifikim, shpërdorim detyre, korrupsion dhe vjedhje energjie

Prokuroria e Tiranës ka zbardhur skemën e dyshuar korruptive ku janë përfshirë 18 punonjës të burgut të Fierit, pas kallëzimit të Shërbimit...

Bilanci i sezonit turistik/ Kumbaro: Mbi 5 milionë turistë të huaj vizituan Shqipërinë, në 2023 30% e plazheve do të jenë publike

Bilanci i sezonit turistik, ishte tema e një takimi të zhvilluar mes kryeministrit Edi Rama me ministren e Turizmit Mirela Kumabro dhe...

Sistemi i Drejtësisë/ Daci në Quo Vadis: 40 % e magjistratëve mendojnë edhe vetë që është i korruptuar

‘40% e magjistratëve mendojnë edhe vetë se sistemi i drejtësisë është i korruptuar’-kështu është shprehur avokati Jordan Daci në studion e ‘Quo...

Arben Çuko: Qëllimi i Reformës në Drejtësi ishte pozitiv por vonesat mbeten shqetësim

Ish-Deputeti i PS, Arben Çu ko ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Quo Vadis.   Në diskutimin për sa i përket Reformës në...