Home Sport
Sport

Drita njofton se ndeshja ndaj Gjilanit luhet pa tifozë

Drita me një komunikatë për media ka njoftuat opinionin se përballja ndaj Gjilanit do të luhet pa praninë e tifozëve. Derbi gjilanas i vlefshëm...

Gjyqtarët nga Kosova do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e grupeve të Ligës së Konferencës

Sektori i gjyqtarëve në FFK dhe puna profesionale e gjyqtarëve edhe njëherë mori vlerësim të lartë nga UEFA. Kjo për faktin se në...

Mbappe dhe Haaland të vendosur për një rivalitet afatgjatë – synim rekordi i golave të Ronaldos dhe Messit

Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë fokusi të Ligës së Kampionëve, pasi gara mes tyre ka vazhduar edhe këtë sezon.  Rekordet e golave ​​të...

Liverpooli gati ta sakrifikojë Oxlade-Chamberlain për Douglas Luiz

Liverpooli është duke pasur probleme të mëdha në repartin e mesfushës këtë fillim edicioni. Gjiganti anglez nuk e ka nisur mirë sezonin në Ligën...

Fantastike, Vedat Muriqi i shënon gol Real Madridit në Santiago Bernabeu

Vedat Muriqi ka shënuar gol përballë gjigantit spanjoll Real Madrid. Reprezentuesi kosovar si gjithmonë e ka nisur ndeshjen nga minuta e parë për Mallorcan...

Nuhiu dhe Baftiu kërkojnë maksimumin kundër Ballkanit

Java e gjashtë në Superligë sjell ndeshjen derbi mes Ballkanit dhe Dritës, e cila zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Një ditë para...

Realiteti i ri ‘i ashpër’ për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo nuk e realizoi dëshirën e tij për tu larguar nga Manchester United këtë verë, dhe ndërsa kjo mund të ndryshojë në...

Drejtori sportiv i Dortmund, Kehl zbulon një realitet të hidhur për Haalandin: Ai u bë barrë për dhomën e zhveshjes, flitej vetëm për të

Një nga transferimet më të mëdha të këtij afati kalimtar ishte kalimi i sulmuesit Erling Haaland në Manchester City për një shifër prej...