Home Sport Champions League: Si mund të rreshtohet Real Madrid kundër PSG

Champions League: Si mund të rreshtohet Real Madrid kundër PSG

Real Madridit i mungojnë lojtarët kryesorë Ferland Mendy dhe Casemiro për shkak të pezullimit në ndeshjen e dytë të 1/16 të Ligës së Kampionëve të mërkurën kundër PSG.

Mbrojtësi me eksperiencë, Nacho ka të ngjatë të fillojë në vend të Mendy, por spanjolli mund të luajë së bashku me Militao në zemër të mbrojtjes, me David Alaba që kalon në mbrojtës të majtë.

Carlo Ancelotti po djersitet edhe për gjendjen fizike të mesfushorit Toni Kroos, i cili është në një garë me kohën për t’u rikthyer për ndeshjen më të madhe të klubit të sezonit deri më tani.

Fede Valverde humbi fitoren 4-1 ndaj Real Sociedad të shtunën, por mund të thirret për të zëvendësuar Casemiron. Eduardo Camavinga hapi rezultatin për Madridin kundër skuadrës baske në një fillim të rrallë në fundjavë dhe francezi mund të startojë sërish nëse Kroos nuk është plotësisht i aftë.

Marco Asensio doli nga pankina për të luajtur ndeshjen e katërt të natës së Madridit kundër La Real në Bernabeu. Ai ka të ngjarë të fillojë në sulm me Karim Benzema dhe Vinicius.

Format e mundshme të Real Madrid kundër PSG:

Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba – Valverde, Kroos apo Camavinga, Modric – Asensio, Benzema dhe Vinicius./Arbresh.info