Home Showbiz Fedez kryen ndërhyrjen: Reperi tregon sëmundjen dhe gjendjen aktuale

Fedez kryen ndërhyrjen: Reperi tregon sëmundjen dhe gjendjen aktuale

Përmes një postimi në rrjete sociale, Fedez zbuloi se është diagnostikuar me një tumor të rrallë neuroendokrin në pankreas.

Reperi iu nënshtrua një operacioni që zgjati 6 orë dhe për fat të mirë gjendja është e qëndrueshme.

“Javën e kaluar zbulova se kam një tumor të rrallë neuroendokrin në pankreas. Një nga ata që nëse nuk i kap në kohë, nuk është diçka e këndshme për ta pasur brenda trupit. Kjo ishte arsyeja për të cilën u desh të bëja një operacion që zgjati 6 orë për të hequr një pjesë të pankreasit (përfshirë edhe tumorin). Dy ditë pas operacionit, jam mirë dhe mezi pres të shkoj në shtëpi te fëmijët e mi. Do të duhet pak kohë,” – tha ai.

Fedez falenderoi gjithë fansat për mbështetjen dhe mesazhet pozitive që i kanë dërguar.