Home Rajon Fjalimi i Kurtit në Kuvend, opozita braktis sallën

Fjalimi i Kurtit në Kuvend, opozita braktis sallën


Deputetët e opozitës kanë braktisur sallën e Kuvendit, derisa kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ishte duke mbajtur fjalim për përvjetorin e 14 të shpalljes së pavarësisë.

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ata të Partisë Demokratike të Kosovës lëshuan seancën solemne ende pa përfunduar fjalimi i Kurtit, transmeton Telegrafi.

Fjalimi i Kurtit lidhur me qeverisjen e Kosovës nxiti deputetët që të largohen nga salla.

Theksojmë se në ceremoninë solemne nuk ishin të pranishëm as deputetët serbë, të cilët bojkotuan fjalimet e krerëve të institucioneve.

Seanca solemne e Kuvendit të Kosovës ka filluar pas orës 11:00. /Telegrafi/