Home Showbiz Kjo është shtëpia luksoze e pop-artistes shqiptare

Kjo është shtëpia luksoze e pop-artistes shqiptare

Këngëtarja Dua Lipa një nga yjet më të mëdhenj të muzikës Pop në botë, ka një shtëpi luksoze prej 7 milionë funtesh që i përshtatet statusit të saj.

Ditë më parë, 26-vjeçarja fitoi çmimin “Artistja më e mirë e zhanrit Pop/R&B” në Brit Awards 2022 , por nuk ishte në dispozicion për të marrë çmimin personalisht.

Shtëpia e saj trekatëshe në Londrën Perëndimore ka shumë karakter, por Dua po planifikon renovim në shtëpinë e saj.

Mail raportoi se Dua ka paraqitur plane për të shtuar një pishinë në bodrumin e shtëpisë të kompletuar me një zonë relaksuese për qetësi.

Ajo dëshiron të riparojë plotësisht planimetrinë ekzistuese të dyshemesë dhe të zëvendësojë shtrirjen aktuale me një të re, me një dhomë familjare dhe çati kopshti.

Planet tregojnë se ajo dëshiron një lëndinë të re, një numër tarracash, një kopsht ballkoni dhe oborr.

Këshilli vendor ka shqetësime në lidhje me punimet e propozuara, duke shkruar: “Oficerët do t’i rezistonin me forcë prishjes së zgjerimit ekzistues të pasmë pasi kontribuon pozitivisht në karakterin dhe pamjen e banesës pritëse për shkak të dizajnit të saj të konsideruar me kujdes dhe përdorimit të materialeve”.

Herë pas here, në Instagram, Dua publikon fotografi të shkrepura në ambientet luksoze të shtëpisë së saj.

Kuzhina dhe banjo e shtëpisë janë me sipërfaqe mermeri, ndërsa dyert dhe dritaret e mëdha prej xhami sigurojnë që ajo të jetë gjithmonë e freskët verës.

Këngëtarja ka një dhomë të dedikuar për veshjet e saj skenike dhe shumëngjyrëshe.

Nga jashtë shtëpia është me tulla që iu përshtaten fasadave të shtëpive të tjera përreth.

Dua Lipa e cila ditë më parë fitoi çmimin “Artisti/ja më i/e mirë i/e zhanrit Pop dhe R&B” në “Brit Awards 2022”,  ishte e nominuar në këtë kategori së bashku me Ed Sheeran, Adele e Griff./21Media