Home Maqedoni Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha më të gjata dielli. Në viset malore do të ketë reshje shiu. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit, erë mesatare nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe periudha me diell, do të fryjë dhe erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë.