Home Maqedoni Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot kryesisht me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, më të dendura në pjesën perëndimore të vendit.

Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 10, ndërsa ajo maksimale prej 14 deri në 20 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor, në orët e pasdites era do të përforcohet.

Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë.