Home Maqedoni Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe i ftohtë. Në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato maksikale do të jenë në interval prej 1 deri 5 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me vranësira, i ftohtë dhe me kushte për reshje të shiut.